вівторок, 6 листопада 2018 р.

Професія педагога – одна із тих, у якій емоційне вигорання та синдром «професійного вигорання» є найбільш поширеними. Більшість педагогів, які на певному етапі професійної діяльності відчувають на собі не тільки професійну втому, а й всі риси синдрому психологічного вигорання, не розуміють, що з ними відбувається та не володіють інструментами уникнення синдрому або позбавлення від його наслідків.
Тому дуже важливим є питання вивчення особливостей виникнення, розвитку, перебігу, а головне – запобігання виникненню синдрому «професійного вигорання».30 жовтня проведено тренінг, під час якого я поділилася досвідом, як вийти зі стану напруженості, постійної перевтоми і залишитися при цьому цікавим для учнів.


22-23 вересня 2018 року у Запоріжжі пройшов Міжнародний Фестиваль арт-терапії АRТ-PRAKTIK — це унікальна подія в сфері психології в Україні! Організатори фестивалю: Східноукраїнська асоціація арт-терапії та Всеукраїнська Тренінгова Компанія ОСНОВА. Керівник фестивалю Тараріна Олена, навчаючий тренер з арт-терапії, коуч, кандидат психологічних наук.

За два дні фестивалю надихаючого спілкування та майстер-класів з арт-терапії,  я мала змогу вдосконалити власну майстерність, познайомитися з новими людьми та отримала нові враження і позитивні емоціїї.




Для учнів  5-А класу було проведено заняття на згуртованність, на якому вони розкрилися більше один одному. Вони знаходили спільне між собою, долали емоційне роздратування та визначали, що потрібно змінити в групі, для внутрішньогрупового командоутворення. Усі ідеї учні записували на стікерах та розвішували на плакаті "Скринька змін".













6 грудня 2017 р. був проведений відкритий урок на тему "Керуйтеся методом "мислення з нуля."" 



На уроці учні 6-А класу познайомилися з методом, навчилися адекватно оцінювати свої вчинки та вчинки своїх однокласників, сформували вміння долати невпевненість та виховували ціннісне ставлення до себе. Для цього були використані такі вправи: "Шкала самооцінки", "Ситуації","Мої поради", "Я пишаюся", "Усі ми - різні", "Комплімент", релаксаційна пауза "Аутотренінг" та було переглянуто мультфільм "Тому, що я класний".  На уроці панувала атмосфера тепла та яскравості.


24 листопада  2017 р. відбулося  відкрите заняття-тренінг «Розвиток творчих здібностей».



Під час тренінгу учні 7-Б кл. дізналися, що таке креативність, познайомилися з дослідженнями деяких вчених-психологів, працювали над розвитком творчого потенціалу, уяви, вміння нестандартно мислити, виховували почуття дружби, взаємодопомоги. Для реалізації поставленої метим були підібрані цікаві завдання («Шнурок», «Покажи сидячи на стільці», «Букет квітів», «Асоціація», «Електричний струм», тест «Чи креативний я?», руханка «Не все так просто» та ін.), а доброзичлива атмосфера, що панувала під час заняття, дала можливості проявити себе кожній дитині.