понеділок, 10 червня 2019 р.

Рекомендації психолога батькам щодо літнього відпочинку дітей.

Картинки по запросу літні канікули з батьками
Літній період дозволяє  в повній мірі скористатися благами природного оточення — сонцем, повітрям, водою, рослинами. Особливо хочеться порадувати літнім відпочинком дітей. Проте, не слід забувати, що відпочинок може бути не лише приємним, але й корисним водночас. Ознайомившись з рекомендаціями щодо організації дозвілля дитини влітку ви зможете в цьому переконатись.
Найважливіше у дитячому відпочинку – зміна виду діяльності. Діти мають багато рухатись, бажано неподалік водойми та на свіжому повітрі. Багатий на вітаміни раціон та сонечко у помірних дозах теж сприятимуть гарному настрою дітей. Влітку дітей можна зацікавити збиранням гербарію, дослідженням рослин, які ростуть в міських парках, або в сільській місцевості.
Діти можуть також займатися малюванням, ліпленням, розфарбовуванням, аплікацією.
Багатьом дітям подобається грати з цуценям, кошеням, спілкування з живою істотою не замінить ніяка іграшка.
Турбота про домашню тварину розвиває послідовність, відповідальність, співчутливість.
Відвідуючи, під час  літніх канікул, місця та заклади масового скупчення людей (парк, зупинки громадського транспорту, цирк, зоопарк, аквапарк та ін.) не забудьте нагадати дитині правила поводження та техніки безпеки.
Чудовим дозвіллям для дитини є проводження часу у спортивних змаганнях на свіжому повітрі.
У літній час діти можуть також ходити з батьками та друзями в походи. Для дитини похід є справжньою пригодою. Збираючись разом з батьками на відпочинок діти вчаться заздалегідь готуватися до поїздки, відповідати за власні речі.
Якщо діти протягом навчального року були позбавлені можливості багато часу проводити з батьками, влітку якраз той час, коли спільний відпочинок буде корисним для всієї сім’ї.  Цей час батькам варто використати задля того, щоб знайти спільну мову з дитиною, почути про її інтереси та дізнатися чим вона живе, зрозуміти, можливо, якісь приховані дитячі переживання - а це можливо лише під час особистого спілкування. Зміна місця, зміна обставин – дуже гарно стимулюють центральну нервову систему, аби дитина зробила «стрибок» у своєму розвитку. Головне, щоб це не був замкнений простір.
Розвантажити психологічно школярів після екзаменів рекомендую під час мандрівок в гори або активному відпочинку на морі, в літньому оздоровчому таборі. 
Якщо дитина активно працювала розумово, то щоб зняти психологічне напруження, вона має попрацювати фізично. Корисно проводити час на свіжому повітрі, з друзями та отримувати позитивні емоції, оскільки емоційний інтелект здатний підвищувати показники природного інтелекту ( IQ). Коли дитина в хорошому настрої, її інтелект підвищується і вона може засвоювати на 50% більше інформації.
Невід’ємним пунктом літнього відпочинку має стати оздоровлення на морі, річці.
Відпочинок у таборі – це  один із цікавих нових досвідів, який набуває ваша дитина. Тому важливо саме з цієї позиції готувати її до перебування у дитячому оздоровчому таборі.
По-перше, це перебування без батьків – крок до дорослості. Другою важливою ознакою життя у таборі – є спільне проживання з іншими дітьми в кімнаті та постійне перебування у новому дитячому колективі. Третя складова нового стану дитини – можливість побачити, відчути щось нове, дізнатись про світ та себе в нових обставинах.
Дитина не повинна відчувати, що батьки її «залишають». Навпаки, необхідно підкреслити, що дорослішання (а саме це відбуватиметься із дитиною) вимагає, щоби батьки відступали у сторону відкриваючи дитині нову дорогу. Проте, вони (батьки) нікуди не діваються та знаходяться поруч, на випадок допомоги.
Звичайно, не варто говорити дитині «що вона іде у табір тому, що її нема куди діти, а батьки працюють і дуже зайняті». Така мотивація поїздки до табору перекреслить всі позитивні очікування дитини і створить у неї відчуття «зайвості» та прагнення за будь-яких обставин не «відпускати» батьків.
Для дітей, які вперше ідуть у табір, важливо відчувати «близькість» батьків. Проте, рекомендую  у перші день-два не перевантажувати її дзвінками із запитаннями «ну як? Тебе не ображають?». Домовтесь із дитиною, що вона зателефонує лише у тому разі, якщо станеться щось надзвичайне. Нехай це буде частиною вашої нової із дитиною гри «я-дорослий». Перед заїздом обов’язково поцікавтесь можливістю зв’язатись із вихователем та адміністрацією табору, на випадок відповідних обставин. Повідомте дитину про те, що ви завжди будете знати, якщо їй потрібна буде допомога.
Не варто у перші дні навідувати дитину у таборі, оскільки їй треба час, щоб зорієнтуватись та адаптуватись у нових обставинах. Ваше навідування буде заважати їй, створюючи ніби подвійний стан «і у таборі і з батьками».
І під час навідування, і у телефонних розмовах, не варто запитувати про можливі негаразди («тебе не ображають?», «тобі не холодно (жарко)?», «тобі не цікаво?»). Навпаки, ваші запитання повинні бути конструктивними та позитивними: «Що нового дізнався?», «Які події відбулись?», «чи з’явились нові друзі і що ви з ними робите?». Негативні запитання створюють у дитини враження, що батьки сумніваються в її становищі, тим самим передаючи їй невпевненість та страх. А позитивні запитання додають дитині впевненості та відчуття захищеності.
Сподіваюсь, ці прості поради допоможуть вам підготувати для ваших дітей літній відпочинок і не припуститися помилок, які можуть зменшити задоволення від відпочинку вашої дитини.